Social icons

 Pokud projíždíte v blízkosti obce Posada určitě se nemůže stát, že byste ji mohli přehlédnout. Malebné italské domky, kamenná dlažba, dlouhá schodiště a úzké uličky historického centra stoupající vzhůru do kopce, na kterém se nachází dominanta městečka, zřícenina středověké pevnosti se zachovalou věží - hrad Fava neboli Castello della Fava neboli Fazolový hrad. Posada je přímořská obec, která se nachází v provincii Nuoro a patří mezi nejstarší obce na ostrově. Je to malé městečko s cca 3000 obyvateli. Cílem turistů je nejen kvůli své historii, ale také kvůli krásným plážím, které se v okolí nacházejí. Směrem do vnitrozemí se za Posadou zvedá pohoří Monte Albo. Pokud vystoupáte až na vrchol věže hradu Fava naskytne se vám úžasný výhled právě na toto pohoří a z druhé strany na moře a pobřeží. Během návštěvy je tak povinnost tento hrad navštívit. Do areálu hradu se platí vstup 3 eura a pozor, neberou tam platební karty. Takže si radši předem připravte hotovost jinak budete muset sejít dolů k bankomatu a opět na kopec k hradu vystoupat zpátky.

 Během naší návštěvy Posady jsme také stihli oběd v jedné z místních restaurací a určitě bychom ji za nás doporučili. Jmenuje se Marco a Caterina Trattoria Locanda. Je to taková domácká restaurace s příjemným prostředím, milou obsluhou a výborným jídlem. Dalším místem, které jsme sice nenavštívili, ale byla zde rodina mého přítele je Bar Antico Terazzo. V době naší návštěvy měli bohužel zrovna zavřeno. Nachází se nahoře u hradu a jak už název napovídá, můžete se zde najíst na terase s krásným výhledem do okolí. 


Pokud se někdy budete během návštěvy Sardinie pohybovat v okolí Posady určitě doporučuji toto místo navštívit. Není to žádné velké město, takže v něm nemusíte strávit celý den, ale rozhodně zaručuje nevšední zážitek ve formě dechberoucích výhledů na krásy Sardinie a procházky zákoutími italských uliček s nádechem středověku. 


Galerie z návštěvy Posady:

Používá technologii služby Blogger.